Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Wrocławia
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla miasta Wrocławia zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Wrocławia.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Część plików nie jest dostępna cyfrowo, ponieważ pochodzą z różnych źródeł i nie ma możliwości ingerencji w ich strukturę lub zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Niektóre zdjęcia i grafiki nie mają opisów alternatywnych, będziemy je sukcesywnie uzupełniać.
- Zdarzają się elementy strony, po których poruszanie się klawiaturą jest utrudnione.
-
Nie wszystkie zamieszczone teksty są napisane w sposób dostępny dla osób, które na co dzień nie posługują się językiem urzędowym.
Pracujemy nad tym, żeby w nowo publikowanych tekstach używać prostego języka. - Na niektórych smartfonach nie wyświetla się pierwszy górny pasek menu.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu.
Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz „TAB” przesunie fokus do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Kombinacja klawiszy Shift+TAB cofnie fokus na poprzedni element nawigacji. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek „w dół” i „w górę” można przewijać stronę.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Koordynator do spraw dostępności – Roman Niżyński.
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Anna Leszczyna.
- E-mail: pinb@um.wroc.pl W tytule wiadomości prosimy wskazać „dostępność cyfrowa”.
- Telefon: 717996806
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Wrocławia
- Adres: ul. Hubska 8-16, 50-502 Wrocław
- E-mail: pinb@um.wroc.pl
- Telefon: 717996800
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Nasza siedziba znajduje się w budynku przy ul. Hubskiej 8-16, 50-502 Wrocław.
Dla klientów przeznaczone są dwa wejścia do budynku: wejście od strony ulicy Hubskiej oraz wejście od strony parkingu oznaczone literą „A”. Drzwi wejściowe są przeszklone, nie otwierają się automatycznie. Brak oznaczeń kontrastowych dla osób słabowidzących. Od wejścia „A” do Centrum Obsługi Mieszkańca prowadzi ścieżka fakturalna ułatwiająca poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku.
Znacznikami TOTUPOINT są oznakowane: wejście główne, Centrum Obsługi Mieszkańca na parterze.Na naszym stanowisku w Centrum Obsługi Mieszkańca klient może złożyć podanie i inne dokumenty oraz uzyskać niezbędne informacje. W przypadku potrzeby spotkania dostępne są także sale konferencyjne na I piętrze budynku, do których można dostać się za pomocą windy.
Przyciski windy przywołujące oraz sterujące opisane są alfabetem brajla. Przycisk alarmowy oznaczony na żółto z wytłoczonym dzwonkiem. Winda zatrzymuje się na parterze, półpiętrze i piętrze.
Toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze i pierwszym piętrze, w pobliżu wejścia „A” i windy. W toaletach dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się system przywoławczy, umożliwiający wezwanie pomocy. W każdej z tych toalet jest przestrzeń manewrowa. Miska ustępowa umieszczona jest po prawej stronie od wejścia na niskiej wysokości i jest wyposażona w obustronne poręcze. Umywalka umieszczona jest po lewej stronie od wejścia na odpowiedniej wysokości, wyposażona jest w specjalną baterię dla osób z niepełnosprawnościami i uchylne lustro.
W budynku znajduje się punkt ładowania wózków elektrycznych, trzeba zgłosić się do portiera na parterze budynku, w celu podłączenia ładowarki.
Przed budynkiem wyznaczono cztery miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdują się w odległości około dwudziestu metrów od wejścia „A” do budynku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Inne informacje i oświadczenia
W urzędzie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.Zapewniamy dostęp do usług tłumacza PJM (Polskiego Języka Migowego), SJM (Systemu Językowo-Migowego).
W celu zgłoszenia chęci skorzystania ze świadczenia prosimy o kontakt na co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, za pomocą e-mail: pinb@um.wroc.pl